JMR0312D15
DigiKeys produktnummer
1470-JMR0312D15-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
JMR0312D15
Beskrivning
DC/DC CONVERTER +/-15V 3.5W
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 15V -15V 117mA, 117mA 4,5V - 18V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
JMR0312D15 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
3.5 W
Tillv.
Spänning - isolering
5 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Förpackning
Rör
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-90°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
82%
Antal utgångar
2
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
4,5V
Inkapsling/låda
16-DIP-modul, 6 stift
Spänning - ingång (max)
18V
Storlek/dimension
L 0,96" x B 0,58" x H 0,43" (24,4 x 14,7 x 10,8mm)
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Spänning - utspänning 2
-15V
Godkännande myndighet
CB, CE, CSA, TUV, UKCA, UL
Ström - utgång (max)
117mA, 117mA