EPL225PS36
DigiKeys produktnummer
1470-3021-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EPL225PS36
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 36V 150W
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 36V 85-264VAC Ingång
EDA-/CAD-modeller
EPL225PS36 Modeller
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
93%
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Egenskaper
PFC, standby-utgång, universalingång
Storlek/dimension
L 4,00" x B 2,00" x H 1,26" (101,6 x 50,8 x 32,3mm)
Spänning - ingång
85-264VAC
Godkännande myndighet
CB, CE, UL
Spänning - utspänning 1
36V
Standardnummer
Ström - Utgång 1
4.16 A