EPL150PS28
DigiKeys produktnummer
1470-4542-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EPL150PS28
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 28V 98W
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 28V 80-264VAC Ingång
EDA-/CAD-modeller
EPL150PS28 Modeller
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
93%
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Egenskaper
PFC, universalingång
Storlek/dimension
L 4,00" x B 2,00" x H 0,99" (101,6 x 50,8 x 25,2mm)
Spänning - ingång
80-264VAC
Godkännande myndighet
CB, TUV, UL
Spänning - utspänning 1
28V
Standardnummer
Ström - Utgång 1
3.5 A