EPL150PS15
DigiKeys produktnummer
1470-4539-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EPL150PS15
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 15V 100W
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 15V 80-264VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
EPL150PS15 Modeller
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Tillv.
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
93%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
PFC, universalingång
Typ
Öppen ram
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 4,00" x B 2,00" x H 0,99" (101,6 x 50,8 x 25,2mm)
Spänning - ingång
80-264VAC
Godkännande myndighet
CB, TUV, UL
Spänning - utspänning 1
15V
Standardnummer
Ström - Utgång 1
6.67 A