DSR75PS12
DigiKeys produktnummer
1470-4679-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DSR75PS12
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 76W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 12V 6,3A
Kategori
Spänning - isolering
3 kV
Tillverkare
XP Power
Tillämpningar
Industriell, ITE (kommersiell)
Serie
Effektivitet
0.88
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-25°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Föråldrad
Egenskaper
Justerbar utgång, universalingång
Ingångstyp
AC
Storlek/dimension
L 4,47" x B 1,26" x H 4,88" (113,5 x 32,0 x 124,0mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, cULus, TUV
AC-spänning - Ingång
85-264VAC
Standardnummer
Spänning - utspänning 1
12V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - utgång (max)
6,3A
Basproduktens nummer
Effekt (Watt)
76W