CCL400PS48
DigiKeys produktnummer
1470-4424-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CCL400PS48
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 398W
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 85-264VAC Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Tillv.
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
94%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-40°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys, Standby-utgång, universalingång
Typ
Öppen ram
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 7,00" x B 3,95" x H 1,57" (177,8 x 100,3 x 39,9mm)
Spänning - ingång
85-264VAC
Godkännande myndighet
CB, CE, TUV, UL
Spänning - utspänning 1
48V
Standardnummer
Ström - Utgång 1
8.3 A