ASB110PS28
XP Power - ASB Combo Series | Datasheet Preview
ASB110PS28
DigiKeys produktnummer
1470-2701-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ASB110PS28
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 28V 110W
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 28V 3,93A 85-264VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ASB110PS28 Modeller
Kategori
Egenskaper
Universalingång
Tillverkare
XP Power
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Serie
Effektivitet
91%
Förpackning
Box
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
5-DIP modul
Typ
Kapslad
Storlek/dimension
L 4,60" x B 2,40" x H 0,67" (116,8 x 61,0 x 17,0mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, TUVgs
Spänning - ingång
85-264VAC
Standardnummer
Spänning - utspänning 1
28V
Nätreglering
±0,5%
Ström - utgång (max)
3,93A
Lastreglering
±0,5%
Effekt (Watt)
110 W