ACM36US24
DigiKeys produktnummer
1470-4473-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ACM36US24
Beskrivning
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 36W
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
24V 36 W AC/DC Extern Väggfäste (klass II) Adapter Flerbladig (säljs separat) Ingång
EDA-/CAD-modeller
ACM36US24 Modeller
Kategori
Kraftförbrukning utan last
75mW (max.)
Tillverkare
XP Power
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Serie
Effektivitet
Nivå VI, CoC Tier 2
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
0°C-60°C
Artikelstatus
Aktiv
Utgångskontakt
DC-plugg, 2,5mm ID x 5,5mm YD x 11,0mm
Använd region
Internationellt
Sladdlängd
59" (1,50 m)
Form
Väggfäste (klass II)
Ingångsanslutning
Flerbladig (säljs separat)
Ingångstyp
Flerbladig (säljs separat)
Storlek/dimension
L 3,93" x B 1,29" x H 2,34" (96,7 x 33,0 x 59,5mm)
Spänning - ingång
90-264VAC
Godkännande myndighet
CB, CE, CSA, TUV, UL
Spänning - utspänning
24V
Standardnummer
60601-1; 62368-1
Ström - utgång (max)
1,5A
Basproduktens nummer
Effekt (Watt)
36 W