691368300004B | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 732-4380-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 691368300004B |
Beskrivning | TERM BLOCK PLUG 4POS 3.81MM |
Tillverkarens standardleveranstid | 15 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 4 Position plintblock Stickdon (honuttag) 0,150" (3,81mm) 180° Frihängande (i serie) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 691368300004B Modeller |
Kategori | Monteringstyp Frihängande (i serie) |
Tillverkare Würth Elektronik | Ström - UL 8 A |
Serie | Spänning - UL 300 V |
Antal positioner 4 | Arbetstemperatur -40°C-115°C |
Positioner per nivå 4 | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Antal nivåer 1 | Skalad ledningslängd 9mm |
Stigning 0,150" (3,81mm) | Kontaktmaterial Stål, rostfritt |
Stickdon, ledningsingång 180° | Höljesmaterial Polyamid (PA66), nylon 6/6 |
Termineringstyp Skruvlös - benfjäder, tryckbar fjäder | Isoleringshöjd 0,492" (12,50mm) |