155060SS73200
DigiKeys produktnummer
732-155060SS73200TR-ND - Remsa och spole (TR)
732-155060SS73200CT-ND - Remsbit (CT)
732-155060SS73200DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
155060SS73200
Beskrivning
LED RED CLEAR CHIP SMD R/A
Detaljerad beskrivning
Röd 630nm LED-indikation - diskret 2V 2-SMD, utan ledning
EDA-/CAD-modeller
155060SS73200 Modeller
Kategori
Linsstorlek
1,10mm x 0,60mm
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (Typ)
2V
Serie
Ström - test
20mA
Våglängd - topp
645nm
Storlek/dimension
L 1,60 x B 1,00mm
Höjd (max)
0,85mm