281-3212-ND
281-3212-ND
DigiKeys produktnummer
281-3212-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Beskrivning
TERM BLOCK PLUG 6POS 3.81MM
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6 Position plintblock Stickdon (honuttag) 0,150" (3,81mm) 180° Frihängande (i serie)
Kategori
Ström - UL
10 A
Tillverkare
Weidmüller
Spänning - UL
300 V
Serie
Ledningsdimension eller -intervall - AWG
16-28 AWG
Förpackning
Bulk
Ledningsdimension eller omfång - mm²
0,2-1,5mm²
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Svart
Typ
Stickdon (honuttag)
Arbetstemperatur
-50°C-120°C
Antal positioner
6
Kontaktytbehandling, hopsatt
Tenn
Positioner per nivå
6
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal nivåer
1
Ingångsskydd
IP20
Stigning
0,150" (3,81mm)
Skruvstorlek
M2
Stickdon, ledningsingång
180°
Moment - skruv
0,2-0,25Nm (1,7-2,2 lb-in)
Termineringstyp
Skruv - åtdragningsbygel (spänningshylsa)
Skalad ledningslängd
7mm
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Ström - IEC
17,5A
Höljesmaterial
Polyamid (PA), nylon (glasfylld)
Spänning - IEC
320 V
Isoleringshöjd
0,437" (11,10mm)