BTA316-600D,127 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
STMicroelectronics
I lager: 963
Datablad
Similar
STMicroelectronics
I lager: 669
Datablad
I lager: 0
I lager: 1 014
TRIAC Logik - känslig gate 600 V 16 A Genomgående hål TO-220AB
TO-220-3
BTA316-600D,127
DigiKeys produktnummer
1740-1381-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BTA316-600D,127
Beskrivning
TRIAC SENS GATE 600V 16A TO220AB
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - gate-trigger (Igt) (max)
5 mA
Ström - hållström (Ih) (max)
15 mA
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur
125°C (TJ)
Triactyp
Logik - känslig gate
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - av-läge
600 V
Inkapsling/låda
TO-220-3
Ström - on-läge (It (RMS)) (max)
16 A
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220AB
Spänning - gate-tröskelspänning (Vgt) (max)
1.5 V
Basproduktens nummer
Ström - transient stötpuls 50, 60 Hz (Itsm)
140A, 150A