BTA312B-800C,118
DigiKeys produktnummer
1740-1395-2-ND - Remsa och spole (TR)
1740-1395-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BTA312B-800C,118
Beskrivning
TRIAC 800V 12A D2PAK
Detaljerad beskrivning
TRIAC Standard 800 V 12 A Ytmontering D2PAK
Kategori
Ström - gate-trigger (Igt) (max)
35 mA
Ström - hållström (Ih) (max)
35 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
125°C (TJ)
Triactyp
Standard
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - av-läge
800 V
Inkapsling/låda
TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
Ström - on-läge (It (RMS)) (max)
12 A
Leverantörens enhetsförpackning
D2PAK
Spänning - gate-tröskelspänning (Vgt) (max)
1.5 V
Basproduktens nummer
Ström - transient stötpuls 50, 60 Hz (Itsm)
95A, 105A