BTA312-600B/DG,127
DigiKeys produktnummer
1740-1458-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BTA312-600B/DG,127
Beskrivning
TRIAC 600V 12A TO220AB
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
TRIAC Standard 600 V 12 A Genomgående hål TO-220AB
Kategori
Ström - gate-trigger (Igt) (max)
50 mA
Tillverkare
WeEn Semiconductors
Ström - hållström (Ih) (max)
60 mA
Förpackning
Rör
Konfiguration
Enkel
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
125°C (TJ)
Triactyp
Standard
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - av-läge
600 V
Inkapsling/låda
TO-220-3
Ström - on-läge (It (RMS)) (max)
12 A
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220AB
Spänning - gate-tröskelspänning (Vgt) (max)
1.5 V
Basproduktens nummer
Ström - transient stötpuls 50, 60 Hz (Itsm)
95A, 105A