BTA216B-600D,118 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Littelfuse Inc.
I lager: 855
Littelfuse Inc.
I lager: 445
Datablad
I lager: 0
I lager: 218
I lager: 0
I lager: 500
TRIAC Logik - känslig gate 600 V 16 A Ytmontering D2PAK
BTA216B-600D,118
DigiKeys produktnummer
1740-1338-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BTA216B-600D,118
Beskrivning
TRIAC SENS GATE 600V 16A D2PAK
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - gate-trigger (Igt) (max)
5 mA
Ström - hållström (Ih) (max)
15 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
125°C (TJ)
Triactyp
Logik - känslig gate
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - av-läge
600 V
Inkapsling/låda
TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
Ström - on-läge (It (RMS)) (max)
16 A
Leverantörens enhetsförpackning
D2PAK
Spänning - gate-tröskelspänning (Vgt) (max)
1.5 V
Basproduktens nummer
Ström - transient stötpuls 50, 60 Hz (Itsm)
140A, 150A