BTA212B-800B,118 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Littelfuse Inc.
I lager: 0
Datablad
Similar
STMicroelectronics
I lager: 116
Datablad
Similar
STMicroelectronics
I lager: 568
I lager: 6 901
Littelfuse Inc.
TRIAC Standard 800 V 12 A Ytmontering D2PAK
BTA212B-800B,118
DigiKeys produktnummer
BTA212B-800B,118-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BTA212B-800B,118
Beskrivning
TRIAC 800V 12A D2PAK
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - gate-trigger (Igt) (max)
50 mA
Tillverkare
WeEn Semiconductors
Ström - hållström (Ih) (max)
60 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Konfiguration
Enkel
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
125°C (TJ)
Triactyp
Standard
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - av-läge
800 V
Inkapsling/låda
TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
Ström - on-läge (It (RMS)) (max)
12 A
Leverantörens enhetsförpackning
D2PAK
Spänning - gate-tröskelspänning (Vgt) (max)
1.5 V
Basproduktens nummer
Ström - transient stötpuls 50, 60 Hz (Itsm)
95A, 105A