BT136-600E,127
DigiKeys produktnummer
1740-1019-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BT136-600E,127
Beskrivning
TRIAC SENS GATE 600V 4A TO220AB
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
TRIAC Logik - känslig gate 600 V 4 A Genomgående hål TO-220AB
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BT136-600E,127 Modeller
Kategori
Ström - gate-trigger (Igt) (max)
10 mA
Tillverkare
WeEn Semiconductors
Ström - hållström (Ih) (max)
15 mA
Förpackning
Rör
Konfiguration
Enkel
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
125°C (TJ)
Triactyp
Logik - känslig gate
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - av-läge
600 V
Inkapsling/låda
TO-220-3
Ström - on-läge (It (RMS)) (max)
4 A
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220AB
Spänning - gate-tröskelspänning (Vgt) (max)
1.5 V
Basproduktens nummer
Ström - transient stötpuls 50, 60 Hz (Itsm)
25A, 27A