RAC02-12SC
DigiKeys produktnummer
945-1402-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RAC02-12SC
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 2W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 167mA 80-264VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RAC02-12SC Modeller
Kategori
Egenskaper
SCP
Tillverkare
Recom Power
Arbetstemperatur
-25°C-85°C (med nedstämpling)
Serie
Effektivitet
74%
Förpackning
Rör
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
4-DIP modul
Typ
Kapslad
Storlek/dimension
L 1,33" x B 0,87" x H 0,71" (33,7 x 22,2 x 18,0mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE, EN, UL
Spänning - ingång
80-264VAC
Nätreglering
±2%
Spänning - utspänning 1
12V
Lastreglering
±6%
Ström - utgång (max)
167mA
Vikt
0,055 lb (24,95 g)
Effekt (Watt)
2 W