WR08X22R6FTL
DigiKeys produktnummer
1292-WR08X22R6FTLTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
WR08X22R6FTL
Beskrivning
RES 22.6 OHM 1% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
22.6 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
WR08X22R6FTL Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)