WR06X28R7FTL
DigiKeys produktnummer
1292-WR06X28R7FTLTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
WR06X28R7FTL
Beskrivning
RES 28.7 OHM 1% 1/10W 0603
Detaljerad beskrivning
28.7 Ohms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Tjock film
EDA-/CAD-modeller
WR06X28R7FTL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)