WR04X515 JTL
DigiKeys produktnummer
1292-WR04X515JTLTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
WR04X515 JTL
Beskrivning
RES 5.1M OHM 5% 1/16W 0402
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5.1 MOhms ±5% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
WR04X515 JTL Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)