SH18B103K101CT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KYOCERA AVX
I lager: 69 525
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 7 234
Datablad
KEMET
TDK
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
10000 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
SH18B103K101CT
DigiKeys produktnummer
1292-SH18B103K101CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SH18B103K101CT
Beskrivning
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Mjuk avslutning
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,034" (0,87mm)