RF21N0R7A251CT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
0.7 pF ±0,05pF 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
RF21N0R7A251CT
DigiKeys produktnummer
1292-RF21N0R7A251CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RF21N0R7A251CT
Beskrivning
CAP CER 0.7PF 250V C0G/NP0 0805
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Hög Q, låg förlust, ultralåg ESR
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±0,05pF
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)