RF18N5R6C251CT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
5.6 pF ±0,25pF 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
RF18N5R6C251CT
DigiKeys produktnummer
1292-RF18N5R6C251CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RF18N5R6C251CT
Beskrivning
CAP CER 5.6PF 250V C0G/NP0 0603
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Hög Q, låg förlust, ultralåg ESR
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±0,25pF
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,034" (0,87mm)