RF18N2R0A500CT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
2 pF ±0,05pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
RF18N2R0A500CT
DigiKeys produktnummer
1292-RF18N2R0A500CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RF18N2R0A500CT
Beskrivning
CAP CER 2PF 50V C0G/NP0 0603
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±0,05pF
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,034" (0,87mm)