RF03N5R0C500CT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
5 pF ±0,25pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603)
RF03N5R0C500CT
DigiKeys produktnummer
1292-RF03N5R0C500CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RF03N5R0C500CT
Beskrivning
CAP CER 5PF 50V C0G/NP0 0201
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±0,25pF
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)