RF03N2R0A250CT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
2 pF ±0,05pF 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603)
RF03N2R0A250CT
DigiKeys produktnummer
1292-RF03N2R0A250CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RF03N2R0A250CT
Beskrivning
CAP CER 2PF 25V C0G/NP0 0201
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±0,05pF
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)