RF03N100J500CT
DigiKeys produktnummer
1292-RF03N100J500CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
1292-RF03N100J500CT-ND - Remsbit (CT)
1292-RF03N100J500CTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RF03N100J500CT
Beskrivning
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0201
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Hög Q, låg förlust, ultralåg ESR
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)