MT21B105K160CT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 5 079
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Murata Electronics
Murata Electronics
1 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
MT21B105K160CT
DigiKeys produktnummer
1292-MT21B105K160CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MT21B105K160CT
Beskrivning
CAP CER 1UF 16V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)