MT21B105K100CT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 79 955
Datablad
1 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
MT21B105K100CT
DigiKeys produktnummer
1292-MT21B105K100CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MT21B105K100CT
Beskrivning
CAP CER 1UF 10V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)