MT18N221F500CT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
YAGEO
I lager: 1 285
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 264 037
Datablad
Murata Electronics
Murata Electronics
220 pF ±1% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
MT18N221F500CT
DigiKeys produktnummer
1292-MT18N221F500CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MT18N221F500CT
Beskrivning
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Inte för nya designer
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±1%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,034" (0,87mm)