MT18B681J101CT
DigiKeys produktnummer
1292-MT18B681J101CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MT18B681J101CT
Beskrivning
CAP CER 680PF 100V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
680 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,034" (0,87mm)