HH18N332F160CT
DigiKeys produktnummer
1292-HH18N332F160CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HH18N332F160CT
Beskrivning
CAP CER 3300PF 16V C0G/NP0 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3300 pF ±1% 16V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Hög Q, låg förlust
Artikelstatus
Inte för nya designer
Tolerans
±1%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)