HH18N0R5D101CT
DigiKeys produktnummer
1292-HH18N0R5D101CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HH18N0R5D101CT
Beskrivning
CAP CER 0.5PF 100V C0G/NP0 0603
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.5 pF ±0,5pF 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Hög Q, låg förlust
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±0,5pF
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,034" (0,87mm)