Bilden för HH15N121F500CT är inte tillgänglig
HH15N121F500CT
DigiKeys produktnummer
1292-HH15N121F500CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HH15N121F500CT
Beskrivning
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0402
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
120 pF ±1% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Hög Q, låg förlust, ultralåg ESR
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Inte för nya designer
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±1%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)