1210B683M101CT
DigiKeys produktnummer
1292-1210B683M101CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1210B683M101CT
Beskrivning
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1210
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.068 µF ±20% 100V Keramiska kondensatorer X7R 1210 (metrisk 3225)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,041" (1,05mm)