1210B105K101CT
DigiKeys produktnummer
1292-1210B105K101CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
1292-1210B105K101CT-ND - Remsbit (CT)
1292-1210B105K101CTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1210B105K101CT
Beskrivning
CAP CER 1UF 100V X7R 1210
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 1210 (metrisk 3225)
EDA-/CAD-modeller
1210B105K101CT Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,087" (2,20mm)