1206N391F101CT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Cal-Chip Electronics, Inc.
I lager: 4 000
Datablad
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
390 pF ±1% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1206 (metrisk 3216)
1206N391F101CT
DigiKeys produktnummer
1292-1206N391F101CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1206N391F101CT
Beskrivning
CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 1206
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
1206N391F101CT Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Inte för nya designer
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Tolerans
±1%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)