1206N151F500CT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
Vishay Vitramon
150 pF ±1% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1206 (metrisk 3216)
1206N151F500CT
DigiKeys produktnummer
1292-1206N151F500CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1206N151F500CT
Beskrivning
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 1206
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
1206N151F500CT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Inte för nya designer
Tolerans
±1%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)