1206B223J201CT | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 1292-1206B223J201CTTR-ND - Remsa och spole (TR) |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 1206B223J201CT |
Beskrivning | CAP CER 0.022UF 200V X7R 1206 |
Tillverkarens standardleveranstid | 20 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.022 µF ±5% 200V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 1206B223J201CT Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) | Tillämpningar |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp |
Kapacitans | Inkapsling/låda 1206 (metrisk 3216) |
Tolerans ±5% | Storlek/dimension L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm) |
Spänning - märkt | Tjocklek (max) 0,053" (1,35mm) |