1206B152M250CT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
1500 pF ±20% 25V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
1206B152M250CT
DigiKeys produktnummer
1292-1206B152M250CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1206B152M250CT
Beskrivning
CAP CER 1500PF 25V X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
1206B152M250CT Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)