1206B152K101CT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Würth Elektronik
I lager: 9 265
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 3 090
Datablad
KEMET
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
1500 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
1206B152K101CT
DigiKeys produktnummer
1292-1206B152K101CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1206B152K101CT
Beskrivning
CAP CER 1500PF 100V X7R 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
1206B152K101CT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)