1206B104K500CT
DigiKeys produktnummer
1292-1605-2-ND - Remsa och spole (TR)
1292-1605-1-ND - Remsbit (CT)
1292-1605-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1206B104K500CT
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
1206B104K500CT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)