0805N120G100CT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Vitramon
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Vishay Vitramon
I lager: 0
Datablad
12 pF ±2% 10V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
0805N120G100CT
DigiKeys produktnummer
1292-0805N120G100CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805N120G100CT
Beskrivning
CAP CER 12PF 10V C0G/NP0 0805
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
0805N120G100CT Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±2%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,028" (0,70mm)