0805F475Z100CT
DigiKeys produktnummer
1292-0805F475Z100CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805F475Z100CT
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 10V Y5V 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF -20%, +80% 10V Keramiska kondensatorer Y5V (F) 0805 (metrisk 2012)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
-20%, +80%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)