0805B563K500CT
DigiKeys produktnummer
1292-1586-2-ND - Remsa och spole (TR)
1292-1586-1-ND - Remsbit (CT)
1292-1586-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805B563K500CT
Beskrivning
CAP CER 0.056UF 50V X7R 0805
Detaljerad beskrivning
0.056 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
0805B563K500CT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)