0805B334K250CT
DigiKeys produktnummer
1292-1579-2-ND - Remsa och spole (TR)
1292-1579-1-ND - Remsbit (CT)
1292-1579-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805B334K250CT
Beskrivning
CAP CER 0.33UF 25V X7R 0805
Detaljerad beskrivning
0.33 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
0805B334K250CT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)