0805B152K251CT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 7 626
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
1500 pF ±10% 250V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
0805B152K251CT
DigiKeys produktnummer
1292-0805B152K251CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805B152K251CT
Beskrivning
CAP CER 1500PF 250V X7R 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
0805B152K251CT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)