0805B105K250CT är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Walsin Technology Corporation
I lager: 0
Datablad
Direkt
KYOCERA AVX
I lager: 8 445
Datablad
Direkt
KYOCERA AVX
YAGEO
YAGEO
Parametrisk ekvivalent
Würth Elektronik
KEMET
KEMET
1 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
0805B105K250CT
DigiKeys produktnummer
1292-0805B105K250CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
1292-0805B105K250CT-ND - Remsbit (CT)
1292-0805B105K250CTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805B105K250CT
Beskrivning
CAP CER 1UF 25V X7R 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
0805B105K250CT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)