0805B103K250CT
DigiKeys produktnummer
1292-1561-2-ND - Remsa och spole (TR)
1292-1561-1-ND - Remsbit (CT)
1292-1561-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805B103K250CT
Beskrivning
CAP CER 10000PF 25V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10000 pF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
0805B103K250CT Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)